Projektu vadības rīki – to plusi un mīnusi

Projektu vadības rīki – to plusi un mīnusi

19. jūnijs, 2018 Visi raksti

Neatkarīgi no tā, kādā nozarē darbojas Tavs uzņēmums vai cik liels/mazs ir Tava uzņēmuma klientu skaits, Tu nedrīksti zaudēt vadlīniju ikdienas darbībā. Mūsdienās pavisam notiekti visvērtīgākās lietas ir laiks un informācija. Šajā rakstā atradīsi vairāku lielisku projektu vadības rīku salīdzinājumu, kuri palīdzēs Tev ikdienā, turot Tevi uz ceļa gan ar uzdevumiem, gan arī lieliski kalpos kā pierakstu blociņš, lai Tu nezaudētu laiku un informāciju.

Atsevišķos avotos tiek ziņots, ka kopumā izvēle ir iespējama starp pat 681 dažāda projektu vadības rīka, bet CAPSULE ir arī nedaudz slinka, tādēļ pieturas pie plāna apskatīt, salīdzināt un sniegt savu viedokli par kopskaitā 5 projektu vadības rīkiem, kuri Google pasaulē rādās kā ērtēkie,populārākie, izcilākie un visādā citādā ziņā labākie.

Kopumā virspusēji apskatīsim šādus rīkus:

Bitrix24, Asana, Meistertask, Trello, OpenProject

Asana

Arī online pieejams rīks, kuram piekļūt varēs no jebkuras vietas pasaulē. Jāatzīst ASANA salīdzinoši zaudē Bitrix24 ar to, ka ASANA iekļauj sevī tikai uzdevumu pārvaldnieku, nepiedāvājot projektu vadību atvieglojošas funkcijas, nemaz nerunājot par CRM un HR iespējām. ASANA, savukārt piedāvā iespēju caur Microsoft store lejupielādēt bezmaksas Desktop versiju, kas piespraužama uzdevumjoslai, sniedzot vieglu piekļuvi aplikācijai. Tāpat ASANA patiks arī tās vizuālā noformējuma dēļ. Tas izskatās moderns un viegli pārskatāms.

Bezmaksas versijā ASANA piedāvā iespēju darboties līdz 15 kolēģiem, neierobežojot failu dalīšanās apjomu. Salīdzinoši augstās ASANA izmaksas par lietotāju ar pilnām piekļuvēm programmas iespējām – 12 naudiņas – visticamāk piespiež pircējus iegādāties citus, salīdzinoši lētēkus risinājumus. Protams, ASANA līdzīgi kā Bitrix saprot mobilo aplikāciju nozīmi, dodod iespēju lejupielādēt aplikāciju gan Android gan iOS lietotājiem. Taču, ņemot vērā daudzu funkciju neesamību un salīdzinoši augstos maksājumus, nerodas pārliecība, ka ASANA būtu mūsu izvēle nr.1.

Meistertask

Šeit nu ir jāatzīstas – CAPSULE kolektīvs savā ikdienā izmanto tieši šo rīku. Kādēļ? Pašos pamatos tādēļ, ka Meistertask ir funkciju ziņā līdzīgs Trello, kuru iepriekš ir lietojuši vairāki mūsu kolēģi. Jāatzīst par labu Meistertask nospēlēja tā dizainiskais risinājums. Tāpat, pavisam noteikti mūsu kolektīvs novērtē nelimitēto failu dalīšanos (jāatzīst – lai gan mums pašiem ir savs failu serveris). Jā – neliels trūkums ir projektu vadības finkuciju neesamība, bet, ņemot vērā, ka mūsu kolektīvā ir arī “tehniskie izpildītāji”, projektu vadības funkcijas atstājam citām programmām.

Par Meistertask plusiem uzskatam gan neierobežoto lietotāju skaitu bezmaksas versijā, kā arī gan desktop aplikācijas pieejamību, gan mobilās aplikācijas iespējas. Arī tas, ka maksa par lietotāju, palielinot programmas iespējas, salīdzinot ar ASANU ir zemāka – tikai 8 naudiņas – ir plus punkts šim rīkam.

Trello

Mūsu zināšanā viens no vispopulārākajiem projektu vadības rīkiem šobrīd. Vismaz visbiežāk dzirdētais. Tajā pašā laikā, jāatzīst, dizainiski novecojis rīks, kā arī salīdzinoši augstās izmaksas par pilno iespēju profiulu – 12 naudiņas – par lietotāju ir, varētu teikt, neadekvāti lielas, pat ņemot vērā neierobežoto failu dalīšanās funkciju.

Protams bezmaksas versijas neierobežotais lietotāju skaits ir lielisks starta kapitāls šai programmai, taču, pieaugot darba un uzdevumu apjomam šī programma, mūsuprāt, tomēr zaudē savu šarmu.

Open Project

Šajā apskatā vienīgā Open source programma, kas nozīmē, ka šo programmu var izvietot uz uzņēmuma iekšējiem serveriem.

Programma paredz gan uzdevuma funkcijas, kā ai projektu vadībai nepieciešamās funkcijas, tajā pašā laikā nesniedzot iespēju ērti lietot programmu uz mobilajām ierīcēm. Paliek aktuāls tikai jautājums, vai nelimitētā failu dalīšanās iespēja (protams – ierobežota no servera atmiņas puses) atsver šos programmas mīnusus?

Bezmaksas versijā šai programmai ir neierobežots lietotāju skaits, tajā pašā laikā vēlākās programmas izmaksas ir 6 naudiņas par lietotāju, ja vēlamies izmantot pilnu programmas funkciju paku.

Papildus informācijai, protams vari izmantot gan attiecīgo rīku mājaslapas, gan arī ir daudzi un dažādi salīdzinošie forumi un blogi, kuros vari gūt papildus ieskatu šo programmu funkcijkām un iespējām.