Latvijas Fotogrāfijas muzeja piedāvātās iespējas

Latvijas Fotogrāfijas muzeja piedāvātās iespējas

18. jūlijs, 2018 Visi raksti

Latvijas Fotogrāfijas muzejs ir vienīgais fotogrāfijas nozarei veltītais muzejs Latvijā un ir atvērts apmeklētājiem kopš 1993. gada. Krājumā ir nozīmīgas stikla plašu kolekcijas: Strenču fotosalona kolekcija, fotogrāfu Kārļa Lakšes, Alfrēda Grāvera, Jura un Ģirta Bokumu kolekcijas. Fotogrāfa Eduarda Gaiķa kolekcijā ir fotogrāfijas un autohromi. Krājumā ir pārstāvēti dagerotipi, ambrotipi, ferotipi un autohromi, kas ir liecības par fotogrāfijas rašanās periodu. Šobrīd uzmanība tiek pievērsta mūsdienu autorkolekciju iegūšanai.

Muzejs katru gadu veido  10-12 izstādes, kurās tiek parādīti Latvijas autoru, kā arī ārzemju fotogrāfu darbi.   Muzejā tiek rīkoti arī dažādi tematiskie pasākumi – tikšanās ar izstāžu autoriem, diskusijas un sarunas par tematiem, kas aktuāli fotogrāfiem.

Muzeja apmeklētājiem tiek piedāvātas pārskata un tematiskās ekskursijas pastāvīgajā ekspozīcijā „Latvijas fotogrāfijas vēsture. 1839-1941.” latviešu, krievu un angļu valodā.  Apmeklētāji ekskursiju laikā var izmantot un papildināt savas zināšanas ne vien fotogrāfijā, bet arī vēsturē un fizikā.

Senā fotogrāfijas recepte

Muzejs aicina piedalīties izglītojošajā programmā „Senā fotogrāfijas recepte”. Programmā tiek demonstrēts, kā agrāk tika attīstītas stikla plates un filmiņas, kā salonā strādāja fotogrāfs. Mūsdienās, kad parasti tiek izmantoti digitālie fotoaparāti, filmu attīstīšanas un kopēšanas process bieži tiek uztverts kā brīnums. Muzeja speciālisti raksturo iepriekš izmantotās fotokameras, dod rokās paturēt stikla plates negatīvus, kā arī ļauj pašiem izmēģināt spēkus filmu tīšanā. Programmas ilgums: 1 stunda (vai atbilstošs auditorijas vēlmēm).

Dzimšanas (vārda) dienas ballīte muzejā

Latvijas Fotogrāfijas muzejs piedāvā iespēju bērniem (~7-14 g.) uz savu īpašo dienu muzejā ielūgt ~ 15 viesus, kuriem ir iespēja iepazīt muzeju gida pavadībā, piedalīties konkursos un dažādās aktivitātēs (pēc izvēles – foto orientēšanās, konkursi, kolāžas). Viesi pagatavo dāvanu jubilāram un vēlāk ir iespēja baudīt vecāku sarūpēto mielastu un brīvo laiku (pēc izvēles). Muzejs piedāvā dažus aksesuārus fotosesijai. Pasākuma cena: 1 EUR (nodarbības apmeklējums 1 personai) + 10 EUR (1 nodarbības maksa visai grupai). Programmas ilgums ir ~2,5 stundas. Tā ir lieliska iespēja bērnam pavadīt savu īpašo dienu kopā ar draugiem Vecrīgas sirdī par nelielu samaksu, iegūstot zināšanas un jaunu pieredzi.

Latvijas Fotogrāfijas muzejs izīrē muzeja telpas prezentāciju, izstāžu, semināru un konferenču rīkošanai, kā arī īpašu muzeja programmu, ja vēlaties iepriecināt kādu jubilāru, jaunlaulātos vai sarīkot korporatīvu pasākumu. Programmā iekļauta ekskursija, kas iepazīstina ar fotogrāfijas vēsturi vai arī īpaša tematiska ekskursija, kā arī iespēja fotografēties fotosalonā ar XIX gs. interjera elementiem.

Šis raksts piedalās CAPSULE programmā B pret B jeb Backlinks pret Backlinku! Izmanto šo iespēju arī Tu! Sazinies ar mums, lai uzzinātu detaļas!